poniedziałek, 21 grudnia 2009

Dentim clinicW najnowszym wydaniu Dom&Wnętrze opublikowano artykuł o jednej z klinik dentystycznych, która bierze udział w konkursie Top Design 2010 na najpiękniejszą klinikę stomatologiczną.

Pokazano tam niewiele, ale już to co widać od razu mnie zachwyciło !!


Dentim Clinic to gabinet w starej katowickiej kamienicy przy ulicy Opolskiej ( tamtędy kiedyś wędrowałam między budynkami Akademii Sztuk Pięknych :)) ) .
Właściciel ,Wojciech Fąferko, zdecydował się na odważny krok i powierzył swój gabinet  Markowi i Grzegorzowi Słaboń z pracowni slabarchitekci- młodym odważnym architektom z Bytomia  oraz Annie Maciągowskiej - studentce z Katowickiej ASP.

Żałuje, że nie udało mi się znależć w necie strony żadnej z tych osób, bo chętnie wgłębiłabym się w ich realizacje.
Zdjęcia, które udało mi się znależć świadczą o tym,
że Anna Maciągowska - wciąż jeszcze studentka - podeszła do tematu odważnie i z wielką świeżością. Odpowiedzialna za grafikę i identyfikację wnętrza konsekwentnie i niestandardowo postawiła na bardzo nowoczesną i wysmakowaną kolorystykę i formę. Piękna typografia i grafika - proste nienarzucające się elementy idealnie wkomponowane w przestrzeń i spełniające swoją funkcję informacyjną. To elementy, które najbardziej przypadły mi tu do gustu !! Napisy na ścianie w jednej prostej linii przechodzą na literki na drzwiach - przepięknie skomponowane i dostosowane do wizerunku wnętrza.
A poza tym meble światowej sławy projektantów, goła stuletnia cegła, szkło, metal i plastik - to musiało się udać :)


Spróbuje więc wybrać się podczas wizyty w Katowicach do dentysty licząc na niezwykłe doznania estetyczne :) O klinice i jej wnętrzu więcej przeczytacie

1 komentarz: