sobota, 19 grudnia 2009

Sztuczna choinka w dizajnerskim wydaniu :)Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że tradycyjne choinki rzadko kiedy pasują do wnętrza, a jeszcze częściej po prostu to wnętrze szpecą!

Wkładamy dużo wysiłku, aby dobrać sobie dodatki, obrazy czy dekorację stołu do naszego domu i proponuję choinkę potraktować z takim samym pietyzmem. Nie mówię tu tylko o ozdobach choinkowych, ale o samej choince !!
Przeglądając propozycję projektantów stwierdzam, że wybór odpowiedniej choinki może stać się nie tylko manifestem naszego gustu i upodobań, ale też sprawić, że wzbogacimy nasze otoczenie o piękny dizajnerski przedmiot !Na początek subtelna mikro choinka sfotografowana przez Sahar Jones. Pełna wdzięku i elegancji. Nie narzucająca się, ale też nie oczywista. Skromna i piękna. Obok instalacja SWA group Chainsaw MassACRE.
Nie jest to może przykład do wykorzystania, ale traktuje go jako cudowną inspirację!A to przykład na to jak ładnie działa upraszczanie formy. Choinkę z patyczków znalazłam na www.trendz1.pl


To dekoracyjne drzewko zaprojektował Tin Town i nazwał go Africa Tree J  Szalone aniołki też jego projektu dostępne na www.designmyworld.netPrzepięknie prezentuje się plywood Mas Tree Buro North. To drzewko składa się z części i po świętach można łatwo złożyć go z powrotem w niewielką paczuszkę, która nie zajmie wiele miejsca w szafie.Choinki powyżej zaprojektowali wielcy kreatorzy mody na imprezę charytatywną w roku 2007. W aukcji wzięły udział 44 propozycje takich projektantów jak Chrystian Lacroix, Jean Poul Goultier, Sonia Rykiel …od lewej :
Choinka ze świetlówek przygotowana na wystawę sklepową przez Garetha Pugh.
Od prawej :
Ice Tree by paprica ( ponad 300 butelek kanadyjskiej wody mineralnej przez 2 dni układane przez 4 osoby dla studia „paprica” ) – światło pochodzi z zewnętrznego reflektora nad tą niezwykłą instalacją.Świetlne choinki do kupienia na www.arktis za 249 euro

Po lewej : Shaheena Pooloo - Choinka z próbników tekstylnych Studio Oh
Po prawej : znalezione na d1zajn.
Po środku : świetna świąteczna aranżacja na księgarskiej stronie internetowej JChristmas Tree Bookshelf – propozycja Manueli Michalski

Choinki ze przeżroczystych podświetlanych kubików – fajny artystyczny pomysł na świąteczną aranżację.I na koniec świąteczne naklejki ścienne.

Fajnie mieć w domu na święta coś bardziej indywidualnego i objechanego niż kłujący świeczek w donniczce przybrany kolorowymi bombkami.. Taką mam właśnie w tym roku J ale to było zanim znalazłam te wszystkie odjechane choinki i artystyczne inspiracje.

W e s o ł y c h    Ś w i ą t   :)

1 komentarz:

  1. wrzucamy stronę w ulubione, bo niedługo przydadzą się te inspiracje :)

    OdpowiedzUsuń