środa, 18 września 2013

Pierwszy zjazd polskich blogerek wnętrzarskich - seksmisja ??W ramach corocznego już wydarzenia  ŁÓDŹ DESIGN odbędzie się również spotkanie blogerek wnętrzarskich. 

Organizatorem tego spotkania jest interiors design.
Patronami medialnymi będą : 
a partnerem strategicznym oczywiście Łódź Design

Bardzo się cieszę z możliwości uczestniczenia w tym spotkaniu i poznania osób, z których inspiracji czerpię pełnymi garściami, które piszą o tym czego nie zdążą opublikować czasopisma, które wynajdują perełki wnętrzarskiego świata i dzielą się nimi.

Lista uczestników znajduje się na stronie organizatora i zapewne każdy / każda z nich napisze o tym co się tam wydarzy 19 i 20 października.

Strasznie cieszy mnie ta inicjatywa, a równocześnie zastanawia mnie fakt, że wśród tylu świetnych projektantów wnętrz brakuje mężczyzn, którzy pisaliby blogi o tej tematyce. Może Wy wiecie skąd się to bierze? Dlaczego wchodząc na blogi wnętrzarskie kobiecy punkt widzenia jest dominujący, przeważający  - JEDYNY. Na palcach jednej ręki mogę policzyć blogi "nie kobiet" podejmujące tematykę projektowania, architektury i designu. Szkoda. No chyba, że się mylę. Ale w takim razie czemu zjazd jest dla blogerek, a nie dla  wszystkich prowadzących blogi wnętrzarskie ?
A może to my jesteśmy takimi szowinistkami, że nie dajemy mężczyznom przyłączyć się do wydarzenia nazywając go zjazdem blogerek ? 

Tak czy inaczej na zjeździe będę i wszystkich zainteresowanych (mężczyzn również) namawiam do zapoznania się z wydarzeniem tutaj : http://interiorsdesignblog.com/?page_id=1883

5 komentarzy:

 1. Kochana zjazd jest dla wszystkich, nie zależnie od płci. Nazwałam go zjazdem blogerek, bo jak sama widzisz na liście nie ma ani jednego faceta, nie dlatego, że ich nie lubię, wprost przeciwnie ale dlatego, że znam jednego, który prowadzi blog wnętrzarski ale nie wykazał zainteresowania spotkaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ powtórzę to co napisałam Ci w mailu : nie podejrzewam Cie o seksizm, tylko raczej dziwię się, że facetom się nie chce. Prowadzenie bloga wymaga poświęcenia temu czasu - czasu po pracy, po ogarnięciu domu i dzieci, po wszystkim innym. Czyżby kobiety były bardziej pracowite ?? Czy wynika to z zainteresowań ?? Te pytania mnie zastanawiają.

   Usuń
 2. Też się nad tym zastanawiałam:)
  Większość Panów, których znam i którzy zajmują się wnętrzami (zazwyczaj to architekci nie architekci wnętrz) jest taka "od linijki" że nie wiem czy dało by się to czytać P:))
  Szczerze mówiąc nie kojarzę żadnego polskiego bloga wnętrzarskiego prowadzonego przez faceta. Znasz? Podrzuć coś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, blog o kuchniach chyba sie nie liczy, ale podrzucam, bo wiem, że prowadzi go mężczyzna : http://blog.comfoline.pl/index.php/2012/11/maa-biala-kuchnia-drewnianym-blatem/ i znam kolorowy blog brytyjski : http://www.brightbazaarblog.com/
   I nic więcej!! A szkoda, bo zawsze byłoby to coś "innego" . Mój facet tylko komentuje i krytykuje to co ja piszę, ale nie chce mu się samemu czegoś wrzucić, choć go zapraszam. Oni leniwi są chyba po prostu :)

   Usuń