poniedziałek, 12 maja 2014

About Design 2014

W dniach 9 - 11 maja odbyły się w Gdańsku targi designu i aranżacji wnętrz About Design.
Sygnalizowałam już o tym wydarzeniu wcześniej, ponieważ w tym roku brałam w nim udział w ramach prezentacji blogów wnętrzarskich.

Bloggers Zone to - jak można przeczytać na stronie targów - " inicjatywa grupy blogerów wnętrzarskich mająca na celu promowanie wydarzenia kulturalnego jakim jest About Design oraz wsparcie medialne dla firm prezentujących swoją ofertę. Przy współpracy z wystawcami, pięć opiniotwórczych blogerek (Dagmara Jakubczak, Marta Cerkownik, Anna Katarzyna Betnarska, Ula Michalak, Magda Sobula -  czyli ja :) ) wykorzystując kreatywność i znajomość trendów, zaprezentuje swoje umiejętności poprzez aranżowanie stoisk targowych przy wykorzystaniu mebli i dodatków z oferty wystawców. Tworzenie aranżacji odbędzie się 9 maja na oczach publiczności, a tak powstałą oryginalną przestrzeń będzie można podziwiać przez cały okres trwania imprezy. "

O tym jak przebiegało aranżowanie naszych stoisk przy wykorzystaniu wybranych mebli i dodatków z oferty wystawców opiszę w najbliższym poście, ponieważ działo się dużo i ciekawie, a przy okazji będę też chciała podziękować wspierającym nas firmom. Teraz skupie się na samych targach i na tym, co mnie zaciekawiło z oferty tegorocznych wystawców.

Zacznę od unikatowych tapet i mebli zaprezentowanych przez Mia Design Store.


Moją uwagę przykuły wzory inspirowane wzorami Piero Fornasetti'ego.
Zręcznie rysowane, umiejętnie skomponowane i pięknie drukowane wzory mogą być tłem dla mebli położonym na ścianie, ale też dekoracją prostych mebli wzbogaconych o finezyjne detale (nóżki, uchwyty, rysunki we wnętrzu mebla)


Strona sklepu jest jeszcze w budowie, ale podaje jej nazwę, bo warto obserwować rozwój tego producenta !
adres strony : www.miadesignstore.pl


Pięknie na targach prezentowały się dywany Carpets&More, których dystrybutorem jest firma Lobby.
Dywany Carpets&More mają oryginalna formę patchworka złożonego z wzorów sprawiających wrażenie przetartych, nadgryzionych zębem czasu, ale niezwykle cennych i luksusowych.
Z przygaszonej zwykle kolorystyki wyłaniają się przebłyski szlachetnych barw i subtelne dekoracyjne desenie.


Poniżej możecie zobaczyć jeszcze kilka zdjęć, które nie pochodzą z targów, ale pokazują piękno tych niezwykłych dywanów.


Jednym z bardziej dekoracyjnych stoisk na About Design było kolorowe i świecące stoisko Pufa Design.Sklep Pufa Design zaprezentował na targach swoje lampy, chociaż w ofercie ma również meble, dekoracje i klasyki designu. Najważniejsze jest chyba jednak to, że osoby tworzące to miejsce są otwarte na współpracę, chętne do pomocy i przychylne klientom. Na targach ich stoisko przyciągało uwagę nie tylko pięknymi lampami, ale też zachęcającym mottem : "o designie możemy mówić godzinami". Czyż nie to właśnie kochamy :D?


Ale uwaga, nie byłoby tych targów bez kolorowych rzeźb Paper Sculpture :)
Te łby rozweselą każde wnętrze :)
Wykonane z papieru, skomplikowaną techniką, w mozolnym i długotrwałym procesie klejenia i schnięcia, następnie dekorowane i malowane we wzory głowy krów, byków, lalek, jeleni czy łosi są zabawną odskocznią od poważnego designu.


Tymczasem całkiem poważnie, ale na maleńką, mikro skalę można w Marru zamówić sobie domek w całości przez nich zaprojektowany, zaaranżowany i wybudowany. Domki są tak maleńkie, że nie potrzebujemy pozwolenia na budowę i tak śliczne, że trudno się powstrzymać, żeby ich sobie nie sprawić do ogródka :)
Mnie jednak - jako "wnętrzarkę" bardziej zainteresowały ich meble i lampy. Przepięknie wykonane krzesła, stoły i szafki oraz niezwykle intrygujące lampy z form na Mirindę.Interesujące lampy pokazał też Mariidom i znowu były to przedmioty wykonane z prostego, taniego materiału. Na zdjęciu poniżej w aranżacji z krowami Paper Sculpture wieszanymi przez Dagmarę z Forelements.


Do ciekawych wystawców należał tez sklep Jaga, który w swojej ofercie ma całą gamę klasyków designu i jest marką rozpoznawalną już i o sprawdzonej pozycji i renomie na terenie Trójmiasta. Na targach Jaga prezentowała głównie meble Marbet z nowej kolekcji zaprojektowanej przez Tomasza Augustyniaka.


Bardzo kolorowo było w Dzieciosferze, a na szczególną uwagę zasługiwały (moim zdaniem) : bombaki i dekoracyjne, buchające kolorami poduchy Craftoholic Workshop i Kotów na płoty.


Ciekawie też wypadł sklep Stoliki Szklane, którego nazwa mylnie może kojarzyć się wyłącznie ze szkłem i stołami, gdy tymczasem w jego ofercie znajdziemy krzesło inspirowane krzesłem Barcelona lub DSW Eames'ów.


Jeżeli lubicie wyroby ze szkła, to za serce chwyci Was to :


Szklanych serc szukajcie na sabinaglass.com.pl

Tyle relacji z samych targów, ale zapraszam Was niebawem na reportaż z naszego (blogerek) udziału w Bloggers Zone wraz z wielkimi podziękowaniami dla wszystkich wspierających nas firm, producentów, sklepów i osób, które warto będzie zapamiętać, bo z pewnością są to adresy pod którymi szukać można fachowego wsparcia !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz