poniedziałek, 14 września 2009

Subiektywnie najpiękniejsze - wnętrze drugie

Mieszkanie, które chcę dzisiaj przedstawić, należy do projektantki wnętrz pracującej również jako dyrektor artystyczny - Anny Lilji oraz do reżysera Matsa Sterberga.
 
To mieszkanie w Kopenhadze pokazuje, że można  stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze skąpane w bieli, w bardzo nowoczesnej formie.
W tym wnętrzu uderza funkcjonalnosć i rodzinna atmosfera.

 

I znowu niezastąpiona IKEA  ( wielka welurowa pufa koło łóżka ) połączona z oswietleniem Philippe Starcka ( ta czarna stojąca lampa z półkolistym kloszem) i Tord Boontje ( na rogach jelenia) oraz kilka elementów z wyprzedaży ( poduszki, blat stołu ) - tworzy tutaj zabójczy wprost efekt !

kolorystyka bliska ulubionym przez wszystkich brązom i beżom złamana jest odważnymi akcentami mocnych barw i jasnymi odcieniami brązu. Wszystko to zestawione z czystą bielą - nie kremem !!          


To wnętrze potwierdza, że najlepszy efekt osiąga się lawirując pomiędzy tanimi "znaleziskami" a designerskimi perełkami, między  funkcjonalnoscią i indywidualnymi upodobaniami.
To wnętrze potwierdza jak bardzo różne mogą być nowoczesne wnętrza i jak dalece odbiegać od promowanej bezdusznej kanciastosci z beżem i brązami w roli głównej.

więcej znajdziecie w ELLE Decoration UK  edition z grudnia 2005 roku.                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz