piątek, 5 października 2012

długi wąski korytarz


10 metrów długości i 1,5 metra szerokości to korytarz jaki powstał po połączeniu dwóch lokali. Moim zadaniem było stworzenie koncepcji i projektu wnętrza tego "łączonego" mieszkania. Największym wyzwaniem było te 10 długich metrów niekończącego się przejścia i stara, piękna szafa, która musiała znaleźć swoje miejsce w nowym domu.

Zaczęłam oczywiście od kombinowania jak by tu optycznie poszerzyć tą przestrzeń, żeby na koniec poddać się i jak zwykle przyznać, że "długie i wąskie" należy wydłużać i zwężać, bo nie ma sensu walczyć z oczywistościami.

Na jednym końcu przejścia stanęła wspomniana szafa, którą teraz można podziwiać przez dłuższy czas zawieszając na niej wzrok w trakcie wędrówek korytarzem.Na przeciwległej ścianie przykleiliśmy tapetę z latarnią, która z odległego końca korytarza wygląda "jak żywa"Wzdłuż przejścia powstała zabudowa dodatkowo zawężająca przejście o kolejne 35cm. Na koniec okazało się, że najbardziej problematyczny element mieszkania stał się najchętniej oglądanym i najciekawszym miejscem w tym domu :)

5 komentarzy:

 1. Witam, bardzo podoba mi się ten projekt. Czy mogę prosić o informację, gdzie można kupić taką tapetę z latarnią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oto jej nazwa : Eijffinger Wallpower Wanted 301651 . Do kupienia, np. w sklepie http://www.decodore.pl/ :)

   Usuń
  2. Dziękuje bardzo :)

   Usuń
 2. Witam serdecznie, a z skąd pochodzi biała szafa z korytarza ? Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam :) Białą zabudowę wykonała dla nas Fabryka Wnętrz wg. projektu na wymiar. Kontakt : http://www.fabrykawnetrz.com.pl/

   Usuń