poniedziałek, 1 października 2012

grzejnik i lustro 2 in 1Poszukiwanie GRZEJNIKA do niedużej łazienki sprowadziło moja klientkę na trop grzejników , które wygladają jak lustra. Zafascynowana tym odkryciem poprosiła mnie o rozważenie takiego rozwiązania w jej łazience. 
Nie lubię łączenia funkcji na siłę, ani udawania czymś czegoś czym to coś nie jest. Zdarzają się jednak odstępstwa od tej reguły, dlatego podjęłam się zgłębienia tematu.
Znalazłam  przykładów takich produktów i postanowiłam podzielić się z Wami moim zestawieniem nazw, cen i miejsc, gdzie można takie dekoracyjne grzejniki kupić.

Zaczynam od tych, które podobają mi się najbardziej :


producent : Cordivari
strona internetowa : www.cordivaridesign.it
nazwa modelu: frame inox polerowany
wymiar : 1832x474mm.
cena: 6089zł. (cena z września 2012r.)
miejsce zakupu: Kalmar


producent: Caleido
strona internetowa : www.caleido.bs.it
nazwa modelu : ice inox reflex poler
wymiar : 1820x465mm.
cena : 7577zł.  (cena z września 2012r.)
miejsce zakupu: Kalmar


producent : Irsap
strona internetowa: irsap-grzejniki.pl/
nazwa modelu: ego lustro (elektryczny)
wymiar : 1400x600mm.
cena: 9852zł (cena z września 2012r.)
miejsce zakupu: Kalmar


producent: Pepe Heating
strona internetowa: pepeheating.com
nazwa modelu: total reflection 
wymiar (black shine) : 1950x1050mm.
cena (black shine) : 13530zł. (cena z września 2012r.)
miejsce zakupu: Kalmar


producent : D.A.S.
strona internetowa : www.dasradiatoridiarredo.com
nazwa modelu : sirio
jeśli ktoś zna cenę to proszę o info w komentarzach - z góry dziękuję


producent : Korado
strona internetowa : www.korado.pl
nazwa modelu: Koratherm reflex


producent : Instal projekt
strona internetowa: www.instalprojekt.com.pl
nazwa modelu : indivi new szkło lustro
wymiar: 1800x480mm.
cena : 2708zł.  (cena z września 2012r.)
miejsce zakupu: Kalmar

Na koniec dodam jedynie, że w projekcie łazienki mojej klientki wykorzystamy zwykły grzejnik drabinkowy i dekoracyjne lustro przy umywalkach. Jak tylko skończymy, to pokażę zdjęcia (będzie piękna pasiasta podłoga :))

6 komentarzy:

 1. Postanowiłem napisać kilka słów dotyczących grzejników-luster (dziwna hybryda ale się zdarza); zajmuję się grzejnikami dekoracyjnymi od kilkunastu lat i co nieco mogę powiedzieć na ten temat. Właściwie jedyna zaletą "grzejnikolustra" jest to, że nie "zaparowuje" w takim pomieszczeniu jak łazienka gdzie wiadomo, ciepłej wody jest w bród. Lustro w łazience usytuowane jest z reguły na wysokości circa 1,5m i wyżej. Montowanie grzejnika na takiej wysokości mija się z celem gdyż ciepło emitowane przez grzejnik ogrzewa powietrze, które unosi się ku górze i ogrzewa przestrzeń pod sufitem; tak więc funkcja takiego grzejnika jest bardziej dekoracyjna niż użytkowa. Po co więc grzejnik skoro można kupić samo lustro:) Oczywiście są pomieszczenia gdzie tego typu grzejnik może być przydatny, np hol, garderoba bądź pomieszczenie wymagające optycznego powiększenia. Można na ten temat wiele powiedzieć ale nie będę zabierał chleba autorce bloga. Przykładowy grzejnik z lustrem (a nie grzejnikolustro) można znaleźć np. tutaj http://www.multimex.com.pl/joomla/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1412&category_id=15&option=com_virtuemart&Itemid=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczyłam na to, że ktoś kompetentny doda swoją opinię. W moim tekście nie umieściłam swojego komentarza na temat tego produktu, ale ograniczyłam się do przekazania informacji jakie zebrałam w związku z poszukiwaniami produktu dla mojej klientki. Moje zdanie na temat tych grzejników jest podobne do Pana, choć nie przekreślam ich całkiem, bo uważam, że jeśli kogoś stać na duży wydatek, to czemu nie zaszaleć z takim "bajerem". Nie można im przecież odmówić urody (przynajmniej kilku z nich).
   Bardzo dziękuję za ten wpis. Jestem pewna , że skorzystają z tych informacji osoby poszukujące nietypowych rozwiązań. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)

   Usuń
 2. wydaje mi się, że połączenie grzejnika z lustrem jest świetnym rozwiązaniem tam, gdzie potrzeba jednego i drugiego, a miejsce jest tylko na jedno.. Świetnie wygląda np ten, który widziałam ostatnio na żywo (!!!) ze stali polerowanej na idealne lustro http://www.technikadesign.pl/grzejniki-dekoracyjne-runtal/arteplano
  polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z całym szacunkiem p. Grzegorzu, grzejniki łazienkowe zwykle, wiesza się dość wysoko, na wysokości...lustra właśnie. Po za tym przy obecnych niskich temperaturach w instalacji, grzejniki są coraz wyższe, więc wpisują się w miejsce lustra. Ciepłe powietrze faktycznie za pomocą konwekcji "ucieka" do góry ale wprawia w ruch zimne i właśnie wtedy następuje wymiana. Nie zapominajmy o promieniowaniu ciepła... A że łazienka często jest mała to szybko wypełnia się ciepłym powietrzem. Pomijam fakt że obecnie ogrzewanie podłogowe to praktycznie standard, a grzejnik często pełni funkcję suszarko-dekoracyjną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie grzejniki jak najbardziej są ładne i mogą dodać uroku naszemu wnętrzu. Jednak czy oby są na pewno funkcjonalne? Ja mam grzejniki z https://interblue.pl/grzejniki,c,42 i nie mam najmniejszego problemu jeśli chodzi o grzanie. Wiem, że grzejniki te dają dużo ciepła, ale jeśli ktoś bardziej stawia na estetykę to wtedy niech montuje takie jak w tym artykule.

  OdpowiedzUsuń