sobota, 16 kwietnia 2011

obrazki w łazienceMoim ulubionym miejscem na eksponowanie obrazków, zdjęć czy plakatów jest łazienka. Każda - mała, duża, jasna i ciemna - nabiera klimatu, kiedy pojawia się w niej ramka ze zdjęciem albo obraz.
Jest to też najprostszy sposób na dodanie łazience stylu bez kucia płytek i wielkich rewolucji.
Coraz bardziej lubię neutralne, spokojne, nieprzekombinowane łazienki, które zmienia wstawiony fotel, obraz i kolory wyeksponowanych ręczników. Coraz mniej przekonują mnie wypasione dekory krzyczące kolorami i modnymi wzorami. Czy nie lepiej pozostawić sobie pole manewru i zrezygnować z dekoru na rzecz obrazu ??

Kiedyś fascynowały mnie wchodzące kolekcje przepięknych płytek oszałamiające pomysłowością designerów. Może to kwestia opatrzenia a może wieku ... Może już nie tak łatwo mnie zaskoczyć błyskotką, a dobra sztuka albo piękna fotografia zawsze zadziała na nasze zmysły?
Przyznam, że chętnie bawię się nowościami płytkowymi i lubię mieć możliwość sobie z nimi zaszaleć, ale na własny użytek pozostanę przy "szaleństwach" przy użyciu sztuki :)


znalazłam fajne zdjęcie, które obrazuje mój dzisiejszy temat :)


i post na blogu Brabourne farm o sztuce w łazience :

skąd zaczerpnęłam kilka zdjęć.

3 komentarze:

 1. Magdalena, myślę, że to dobra kolej rzeczy w naszym zawodzie - bardzo pozytywna moim zdaniem, że nagle mniej zaczyna znaczyć więcej, a dobrze dobrana sztuka obroni się wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. tak, ale jak do tego przekonać klientów ;)
  najpiękniejsza łazienka jaką robiłam - z białych płytek i perłowej mozaiki - w trakcie realizacji wyglądała tak, że klienci mówili, że jest jak w szalecie miejskim :) Finalnie wyszła przepięknie i tym razem mi zaufali, ale bywa różnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może zamiast tych wszystkich pięknych obrazków zrobić coś takiego?
  http://zielonadesign.pl/IMG/jpg/Kopia_33.jpg
  :)

  OdpowiedzUsuń