czwartek, 7 kwietnia 2011

"nieobciachowe" przecierkiTynki strukturalne i przecierki na ścianach zaczęły mi się źle kojarzyć. Morelowe ściany przetarte kolistymi ruchami szorstką gąbką straszą w osiedlowych kawiarenkach i mieszkaniach wyposażonych w aluminiowe rurki i nowoczesny sprzęt rtv. 
Jakiś jest problem z tym pomarańczowym i morelowym, bo rzadko znajduje te kolory we wnętrzach, które by do mnie trafiały. Jeszcze rzadziej spotyka się fajnie zrobione i trafnie zastosowane przeciery na ścianach.

Przeszukałam swoje albumy i ulubione blogi i wynalazłam kilka wnętrz, gdzie przemazane, powycierane  i  zmacerowane  ściany wyglądają zabójczo !

Przedstawiam aranżacje z książki Tricii Guild (Designers Guild), które może nie nadają się do mieszkania w bloku, ale w starej kamienicy już tak :


Wygrzebałam też coś z nowoczesnego wnętrza i zwłaszcza ta ściana gabinetowa jest jak dla mnie urzekająca :


A tu po prawej moje najulubieńsze zdjęcie z zabójczą ścianą kominkową w nowoczesnym wnętrzu z pięknymi kolorami. Moje ulubione :

 Na koniec wnętrza osobliwe, które trzeba umieć zaaranżować i kochać ich klimat. Ja miałabym problem, ale podziwiam dobór kolorów i "bałagan" na ścianie  tak cudnie wkomponowany w to barwne tornado :)

 Przyznaje, że mam sentyment do tych maziajów na ścianach, ale niestety na hasło"tynk strukturalny" robię się niespokojna. Może dlatego , że przepaść między dobrze wykonanym z umiejętnie dobranymi kolorami, a tym badziewnym jest tak ogromna, że nie ma miejsca na nic pomiędzy.


2 komentarze:

 1. swietne!
  zachwyca wnetrze rozowe, i malarskie
  tym postem uczynila mnie Pani swoim odwiedzajacym
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. niezmiernie mi miło :) zapraszam ponownie. Jak tylko wygrzebię się z bezmiaru pracy niezwłocznie napiszę coś nowego :)

  OdpowiedzUsuń