wtorek, 27 września 2011

regały, półki, szafki

We wspomnianym przeze mnie w poprzedni wtorek wydawnictwie "L'Officiel 1000 Modeles 2010-2011" moją uwagę przykuły szafki i regały, z których wybrałam kilka, kilka dodałam znalezionych później i powstał zbiór, który uważam za bardzo udany :)

Na "najpoczątku" spisałam sobie szafkę z modułów ustawioną na patykowatych nogach, która od razu mi się spodobała i natychmiast postanowiłam o niej napisać. Zaprojektował ją Marti Guixe dla PD Barcelona, a wygląda ona tak:


Drugi przedmiot, który pokochałam zaprojektował Allain Gilles i jest nim szafka o nazwie container :
Trzeci autorstwa Evangelosa Vasileiou, to prościutka szafeczka na rachitycznych nogach :


Na pierwszy rzut oka interesująca wydała mi się propozycja trochę topornej, prostej szafki Jacobo Zibardi'ego. Właściwie nie ma w niej nic szczególnego, ale to zdjęcie z przecieranym tłem przekonało mnie, że warto o niej pamiętać :) :


W katalogu znalazł się też regał "Forest Bookcase" projektu Nendo w wersji białej i czarnej. Fajny :Podobne nieco jest rozwiązanie (już spoza katalogu) pod nazwą Level 734 (proj. Arik Levy 2007r.). Tak naprawdę całkiem inne, ale też ażurowe ;)


oraz projekt Achille Castiglioni , gdzie funkcja mebla zależna jest od naszych aktualnych potrzeb wchodzenia, schodzenia lub przechowywania książek :)


Na koniec kilka propozycji grupy Neuland Industriedesign, z których pierwsza znalazła się w "zestawieniu tysiąca", ale wrzucam też inne, bo jak dla mnie wszystkie one posiadają znamiona przedmiotu idealnego :

Kiedyś, dawno, pisałam już o pólkach i regałach na książki, więc jeśli ktoś szuka pomysłów, to odsyłam tam jeszcze : o zabawnej szafce z komiksu , o prostych regałach i kominku na książki ;)

3 komentarze:

  1. patrz jak to jest, nie to piękne co ładne tylko co się komu podoba:-) Mnie akurat najbardziej w oko wpadły szafki Jacobo Zibardi'ego. Ta prostota, toporność plus kolor ekstra

    OdpowiedzUsuń
  2. no cóż, określenie "ładne" nie jest jakimś uniwersalnym określeniem konkretnych cech, ale wyrażeniem subiektywnego odczucia każdego z nas. Czasem przedmioty powszechnie uznane za "ładne" uważam za brzydkie i odwrotnie. Ale czy to właśnie nie jest PIĘKNE :) ?

    OdpowiedzUsuń
  3. Regał Achille Castiglioni jest moim ulubionym z tego zestawienia. Prostota i funkcjonalność. reszta wydaje mi się zbyt "przekombinowana":)

    OdpowiedzUsuń