czwartek, 29 lipca 2010

Marcel Wanders - wnętrzaFeria kolorów, kształtów, skarbnica pomysłów i inspiracji !!
Niestandardowe, niepowtarzalne, nietuzinkowe.
Holenderski designer Marcel Wanders zyskał sławę po zaprojektowaniu krzesła o nazwie "Knotted Chair" w 1995 r. Jest założycielem grupy projektowej Droog Design oraz dyrektorem artystycznym znanej holenderskiej agencji projektowej Moooi. Pierwsze wrażenie na zaaranżowane przez Wandersa przestrzenie było ekscytujące ! Muszę przyznać, że bogactwo dekoracji i form, dziwne wybrzuszenia, deformacje, ażury i krzywizny wzbudziły mój podziw dla kreatywności tego designera.
Myślę, że świetnie sprawdzają się jego rozwiązania we wnętrzach knajp czy sklepów, bo trudno przejść obok nich obojętnie.


Do wnętrz prywatnych bardziej podoba mi się Wanders w wersji minimalistycznej, oszczędnej w dekoracji i skupionej na kontrastach koloru i formy.
Podoba mi się, że jego wnętrza są tak monochromatyczne. Jeśli przyjrzeć im się bliżej , to mamy w nich do czynienia z wiodącą bielą, czernią i dopełniającą czerwienią lub złotem.


Sypialnia (zdjęcie powyżej) i łazienka ( na zdjęciu poniżej) pozbawione są już tych ekspansywnych ozdobników, a ich piękno opiera się na pięknej kompozycji prostych form o niemal jednolitych kolorach.


Trzeba jednak przyznać, że te złote mozaiki i "wzdęte" kolumny robią wrażenie i budzą podziw :)

więcej jak zwykle na stronie www.marcelwanders.com
:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz