piątek, 18 marca 2011

Grzejniki dekoracyjne Terma


Określenie "d e k o r a c y j n y" w opisie grzejnika wiąże się z jego ceną i wyglądem. Jeśli chodzi o cenę grzejniki dekoracyjne aspirują do dzieł sztuki. W kwestii estetyki jest gorzej. Nie wiem jak Wy, ale ja zauważyłam, że grzejniki tzw. "dekoracyjne" są albo bezdyskusyjnie p i ę k n e  albo po prostu
p a s k u d n e !
Rzadko zdarza sie coś pomiędzy...
Ja dzisiaj natknęłam się na te piękne i muszę podzielić się z Wami moimi odkryciami ( choć może dawno juz je znacie :))


Terma Cyklon jest efektem ogłoszonego przez firmę Terma Technologie konkursu. T.T. jest firmą polską obchodzącą właśnie 20-lecie działalności. Nie mam pojęcia co robili przez ostatnie 20 lat, ale w 2010roku odbyła się II edycja ogłoszonego przez nich konkursu TERMA DESIGN, z której wyłoniono zwycięzcę (proj.Marek Kostykiewicz i Maja Zalewska) , a projekt wdrożono do produkcji ! (zdjęcie ze skaczącą panią)
W kwietniu będzie można już Cyklona kupić i dostepny będzie w iluśtam ( chyba aż sześćdziesięciu ) kolorach !!
W katalogu pokonkursowym znalazłam co najmniej kilka innych, niezwykle ciekawych projektów i jestem ciekawa jak Wam się one podobają:
mój najulubieńszy, szalony i pełen rozmachu : grzejnik  d r z e w o  natura
(proj. Łukasz Głogowski)

lekki i prosty  MODUS  (proj.Izabela Domicz, Anna Łabędzka-Klepacka, Maciej Klepacki)

M E A N D E R  projektu Krzysztofa Maleńczyka

oraz strasznie śmieszny, ale trzymający się trendów folklorystycznych w designie KOKO zaprojektowany przez Annę Paszkowską i Rafała Grudziądza.

Cudny jest też Organic i całkowicie niesamowity SINUS oraz prościutki Wrapheater

Na koniec zła wiadomość : poza Cyklonem, reszty nie można kupić. Na pocieszenie wybrałam kilka realnych propozycji umieszczonych w realizacjach projektantow i nagrodzonych lub wyróżnionych w kolejnym konkursie CAD Terma
Angus - to bodajże zwycięzca poprzedniej edycji konkursu. Grzejnik, który może służyć jako ażurowa ścianka działowa : 
(proj. wnętrza: Maciej Justach)

poniżej dwa razy Ribbon - ten sam, który jest na pierwszym zdjęciu z różowo-szarą modelką) - proj. wnętrza Bartłomiej Drabik :


projekt poniżej : Łukasz Makoś

Przyznam, że pozytywnie zaskoczyła mnie oferta Termy oraz ich polityka inwestowania w młodych projektantów i atrakcyjny design. Bardzo czytelna i użytkowo funkcjonalna jest ich strona. Jeżeli dalej pójdą tą drogą, to będą mogli z powodzeniem konkurować z takimi producentami jak VASCOJaga czy Brem.

Miłośników grzejników dekoracyjnych odsyłam jeszcze tu: grzejniki jak lustra oraz tu : grzejnik "barokowy"


6 komentarzy:

 1. Modus i Angus to projekty tego samego zespołu Artes Design. Oba to projekty finałowe konkursu Terma Design 2010, a Angus został wdrożony do produkcji. Więcej o zespole projektowym Artes Design na www.artesdesign.pl albo na http://www.facebook.com/pages/Artes-Design/343285517436

  Pozdrawiam,
  mk

  OdpowiedzUsuń
 2. Dekoracyjne grzejniki zdobywają coraz większą popularność. Sama przy okazji remontu pokusiłam się o takie dobrodziejstwa, które mimo faktu, że były odpowiednio droższe od standardowych wariantów, są bardzo miłe dla oka i wspaniale komponują się z wystrojem pomieszczenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. To już tak zwany zakamuflowany grzejnik. Ktoś może niechcący przyłożyć rękę, a tu niespodzianka :)
  Tak, wszystkie są piękne. Pomysłowości nie szczędzono, włożono w nie maksimum estetyki i artyzmu... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak widać wybór grzejników dekoracyjnych przechodzi najśmielsze oczekiwania. Naprawdę Jest w czym wybierać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Te grzejniki są super! Grzejnik Drzewo i Meander są cudne

  OdpowiedzUsuń
 6. Widać jest dość duży popyt na grzejniki dekoracyjne i tak się zastanawiam czy faktycznie one dają ciepło. Wydaje mi się, że normalny grzejnik https://interblue.pl/grzejniki,c,42 jest po prostu bardziej wydajny. Dlatego takie grzejniki dekoracyjne uważam, że to jest swego rodzaju przerost treści nad formą.

  OdpowiedzUsuń